KONST / Litografier / Färglitografi 14943174
nr 1494 3174
Karl Axel Pehrson
(1921-2005), Sverige
Signerad, numrerad 320/385, daterad 78. Färglitografi, bildmått: 53x66 cm, yttermått inklusive ram: 72x83 cm
Karl Axel Pehrson, född 1921, död 2005, svensk målare, skulptör och grafiker.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 3 oktober 2022
kl 18:51:13
1/10 19:32:38
Karl Axel Pehrson
Läs mer om Karl Axel Pehrson